• Listy rekrutacyjne

• Listy kandydatów przyjętych do 3-,4- latków w Oddziale Przedszkolnym oraz do klasy I  Szkoły Podstawowej im. MOSG w Jantarze w roku szkolnym 2024/2025 znajdują się w zakładce Uczniowie i Rodzice w odnośniku Rekrutacja.

• Wycieczka klas III-VIII do Grodu "Kerin".

• Dnia 29.04.2024r. klasy III-VIII odwiedziły Gród Żywej Historii "Kerin". Uczniowie uczystniczyli w warsztatach czerpania papieru, garncarstwa oraz kaligrafii. Mogli także strzelać z łuku, rzucać oszczepem oraz toporkiem, a to wszystko pod czujnym okiem pana Roberta Nowakowskiego, który opowiedział dzieciom o historii rycerzy starożytnej Grecji i Rzymu. Po wyczerpujących konkurencjach sportowych posililiśmy się kiełbaskami pieczonymi na ognisku.

• Sukcesy naszych uczennic w VIII Ogólnopolskim Konkursie Kaligraficznym

• Z wielką dumą informujemy o sukcesie uczennic Szkoły Podstawowej im. MOSG w Jantarze, które zakwalifikowały się się do finału VIII Ogólnopolskiego Konkursu Kaligraficznego im. Janusza Korzeniowskiego. W II etapie wzięło udział 1742 uczniów i aż 7 uczennic z naszej szkoły: Aleksandra Łabuda, Alicja Stanisławska, Alicja Woźniak, Julia Buczyńska, Klaudia Górska, Maja Sałat z klasy V oraz Natalia Stypuła z klasy VII dostały się do finału, który odbędzie się w Warszawie.

Serdecznie gratulujemy uczennicom i opiekunowi, Pani Aleksandrze Kwiatkowskiej-Kacprzak, bez której nie byłoby takiego sukcesu.

dyr. Anna Jarosz

• Warsztaty profilaktyczne

• We wtorek w szkole odbyły się warsztaty zorganizowane przez Polskie Centrum Profilaktyki. W klasach I- Ill temat dotyczył umiejętności radzenia sobie ze złością. W Klasach lV- Vlll dotyczył poczucia własnej wartości. W obu grupach uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach.

• Dzień Otwarty naszej szkoły

• „Modowa podróż po krajach świata”, to motyw przewodni tegorocznego Dnia Otwartego naszej szkoły. Na czerwonym dywanie uczniowie, rodzice i nauczyciele zaprezentowali między innymi modę Francji, Hiszpanii czy Japonii. Po wspaniałych pokazach, wszyscy uczestnicy wzięli udział w edukacyjnych stacjach zadaniowych, podczas których mogli zapoznać się ze szkolnymi nowościami. Rada Rodziców przygotowała kawiarenkę oraz dodatkową atrakcję - fotobudkę - FORfun - mobilne atrakcje i animacje .

Całemu wydarzeniu towarzyszyła wspaniała atmosfera radości, zabawy i integracji. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas

• VI Turniej Warcabowy

• 18 kwietnia w Szkole Podstawowej w Sztutowie odbył się VI Powiatowy Turniej Warcabowy.

Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów: Marcel Drzażdżyński, Paweł Hudomięt oraz Jan Świacki.

Serdecznie gratulujemy Pawłowi, który w kategorii klas trzecich zajął drugie miejsce

Dziękujemy Pani Justynie Hudomięt za pomoc w organizacji wyjazdu

• Wyjazd na mecz Lechii Gdańsk

• W ubiegłą niedzielę, 14 kwietnia, wybraliśmy się na mecz Lechii Gdańsk z Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Z pierwszych rzędów mogliśmy obserwować rywalizację piłkarzy. Dziękujemy Panu Mateuszowi Paniusowi za zorganizowanie biletów dla naszych uczniów