W Powiatowym Turnieju Wiedzy Pożarniczej, który odbył się 01.04.2025 roku, nasi reprezentanci Alan Pegza i Michał Siwa zajęli wysokie czwarte miejsca, a szósty był Jan Piechnik.
Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych turniejach
W Powiatowym Turnieju Wiedzy Pożarniczej, który odbył się 01.04.2025 roku, nasi reprezentanci Alan Pegza i Michał Siwa zajęli wysokie czwarte miejsca, a szósty był Jan Piechnik.
Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych turniejach
Na zaproszenie Pani Anny Waligórskiej z ASP w Gdańsku, 18 uczniów i uczennic z klasy VI, VII i VIII spędziło bardzo twórczo i przyjemnie dzień 27 marca.
Plan wycieczki, której głównym celem były warsztaty sitodruku w akademii, został zrealizowany w 100%:
- spacer po Starym Mieście
- zwiedzanie Gdańskiego Żurawia i Bazyliki Mariackiej
- podglądanie pracy studentów w pracowniach malarskich ASP
- warsztaty sitodruku
- zwiedzanie wystawy prac prof. Hugona Lisieckiego oraz rysunków studentów ASP w Zbrojowni Sztuki
- zwiedzanie wystawy kaligrafii w Galerii Liter
W dniu 26.03.25r. w szkole w Drewnicy odbył się Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej. Nasi reprezentanci zaprezentowali się wspaniale, zajmując wysokie lokaty.
W grupie młodszej zwyciężył Alan Pegza, a Jan Piechnik zajął trzecie miejsce. Natomiast w grupie starszej drugie miejsce zdobył Michał Siwa.
Gratulujemy również naszym pozostałym reprezentantom: Marcelowi Drzażdżyńskiemu, Dawidowi Ambroziakowi i Aleksandrze Wieczorek.
Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie
Drużyna naszych Przedszkolaków ,,Supersmyki" w składzie Amelka, Martynka, Milan, Marika, Hania, Olek, Marcin, Lenka, Antoś i Kuba wzięła udział w Powiatowych Zawodach Sportowo- Pożarniczych w Sztutowie. Zostawili na boisku całe serducho, a przy tym doskonale się bawili - zresztą popatrzcie sami! "Supersmyki" wróciły do przedszkola obdarowane nagrodami i medalami. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i możliwość udziału w tak fantastycznym wydarzeniu.
13 marca w naszej szkole odbył się etap szkolny konkursu Młodzież Zapobiega Pożarom.
Do kolejnego etapu awansowali: Marcel Dżażdżyński, Jan Piechnik, Alan Pegza, Dawid Ambroziak, Aleksandra Wieczorek i Michał Siwa. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy powodzenia w kolejnych etapach.
Dziękujemy naszym druhom strażakom Michałowi Ambroziakowi i Michałowi Wasiakowi za przeprowadzenie konkursu.
Uczniowie klas I - III mieli okazję zobaczyć na scenie teatru w Elblągu dziecięce harce i zabawy bohaterów lektury „Dzieci z Bullerbyn”. Poza przygodami przyjaciół, nie zabrakło piosenek, tańców i dobrej zabawy.
10 lutego Przedszkolaki obchodziły Międzynarodowy Dzień Pizzy. Dzieci, bawiąc się we włoskich kucharzy, przygotowały prawdziwą pizzę. Wielką radość sprawiło im smarowanie ciasta sosem pomidorowym oraz posypywanie go serem. Dzieci z wielkim apetytem próbowały samodzielnie przygotowanej pizzy.
Przedferyjny poniedziałek upłynął naszym uczniom w iście słodkim towarzystwie.
Drodzy Rodzice, serdecznie dziękujemy Wam za wsparcie szkolnego Dnia Słodkości. Wypieki zachwycały wyglądem i smakiem.
Z wielką radością mamy zaszczyt poinformować, iż w plebiscycie Dziennika Bałtyckiego nasza szkoła zajęła I miejsce w kategorii „Szkoła roku” w powiecie nowodworskim 🏆❤️
Serdecznie dziękujemy za nominację oraz Państwa głosy.
źródło zdjęć: https://dziennikbaltycki.pl
autor:Przemysław Świderski
30 stycznia przedszkolaki uroczyście obchodziły Dzień Babci i Dziadka. Był to dzień pełen uśmiechów i wzruszeń. Babcie i Dziadkowie otrzymali od swoich wnucząt upominki oraz słodkiego buziaka. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie poczęstunku dla naszych gości.
„Jest karnawał, w karnawale wszyscy urządzają bale.To tradycja bardzo stara – strojów pięknych, co niemiara! Dziś na moje rozkazanie niech się miły nastrój stanie. Niech w zabawie, no i w tańcu splotą się ręce przebierańców.Bawmy się wesoło, niechaj wszystkie pary wirują wkoło”.Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, w której ważnym elementem tego są bale karnawałowe. Przedstawiamy fotorelację z balu karnawałowego przedszkolaków oraz uczniów klas I-III.
Życzymy Wam szczęścia, zdrowia i radości. Przesyłamy sto całusów i dużo miłości.
Takie życzenia złożyli swoim Babciom i Dziadkom uczniowie klas młodszych podczas uroczystości w szkole. Wnuki zaśpiewały też piękne piosenki, a szkolna grupa teatralna przedstawiła spektakl pt. „ Broda Heroda”.
Dla Babć i Dziadków dzieci przygotowały też upominki, a rodzice słodki poczęstunek.
Z radością informujemy, że dzięki wsparciu Banku Spółdzielczego w Stegnie nasza społeczność wzbogaciła się o stoły do tenisa stołowego oraz rakiety do gry w tenisa stołowego, padla i badmintona!
Dziękujemy za okazane wsparcie i zapraszamy wszystkich do korzystania z nowego sprzętu.
Z radością informujemy, iż uczeń klasy IV - Eryk Rzeszutek zdobył I miejsce w konkursie plastycznym pt. „Jak zwierzęta przygotowują się do zimy?” w kategorii klas IV-VI, zorganizowanym przez Park Krajobrazowy "Mierzeja Wiślana"
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
20 grudnia uczniowie koła teatralnego "Wyobraźnia" w czasie poranka wigilijnego zaprezentowali na szkolnej scenie sztukę pt."Broda Heroda". To opowieść pełna humoru i wzruszeń w której popis swojego warsztatu aktorskiego dalo szesnaścioro uczniów klas I-lV.
Zapraszamy do obejrzenia skrótu zarejestrowanego na fotografiach....
W ramach realizacji zadań NPRCZ 2.0 uczniowie klasy III w nietypowy sposób omawiali lekturę pt. Dzieci z Bullerbyn. Każde dziecko miało bowiem włożyć lekturę do pudełka. Dzięki temu zadaniu trzecioklasiści wykazali się nie tylko doskonałą znajomością treści książki, ale przede wszystkim kreatywnością i pomysłowością. Zaprezentowane pudełka okazały się prawdziwą skarbnicą wyobraźni. Znalazły się w nich własnoręcznie wykonane figurki z plasteliny, rysunki, drobne przedmioty kojarzące się z treścią lektury, a nawet list do jednego z głównych bohaterów. Wszystko to w pięknie ozdobionym opakowaniu. Uczniowie klasy III z przejęciem opowiadali o swojej pracy. Taka forma nauki przez zabawę bardzo przypadła wszystkim do gustu.
Książki zakupione z funduszu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0
na lata 2021 - 2025.
Drodzy Rodzice, z radością informujemy, że złożony przez naszą szkołę wniosek na zakup nowości wydawniczych przeszedł pomyślnie procedurę weryfikacji formalnej oraz oceny merytorycznej. Uzyskaliśmy rządowe wsparcie w formie dotacji w ramach Priorytetu 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025. Celem programu jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci poprzez zagwarantowanie im dostępu do nowości wydawniczych oraz organizację wydarzeń promujących czytelnictwo.
Powered by aSc EduPage