• Obchody pierwszego dnia wiosny w przedszkolu

• 21 marca obchodziliśmy pierwszy dzień wiosny i Światowy Dzień Zespołu Downa. Przedszkolaki z grupy „Cyferki”, w ramach solidarności z osobami z Zespołem Downa, założyły dzisiaj skarpetki nie do pary.

• Turniej Wiedzy Pożarniczej

• Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej etap gminny.

Nasz drużyna przystąpiła do kolejnego etapu konkursu w dniu 20.03.2024r. w Szkole Podstawowej w Tujsku.

Nasi reprezentanci spisali się wspaniale, zdobywając drugie miejsce i dwa trzecie w różnych kategoriach wiekowych. Skład drużyny: Krystian Pawełek, Alan Pegza, Dawid Ambroziak, Antonina Przekopowicz, Michał Siwa, Aleksandra Wieczorek.

Dziękujemy naszym druhom strażakom za przygotowanie młodzieży do konkursu.

• Prelekcja Pana Tomasza Ołdziejewskiego

• 08.03.2024 roku naszą szkołę odwiedził słynny bursztynnik, Pan Tomasz Ołdziejewski, który wraz z Panią Moniką Rzeszutek przeprowadził niezwykle ciekawą prelekcję na temat bursztynu. Uczniowie wysłuchali mnóstwa ciekawostek, mieli okazję zadać wiele pytań na temat złota Bałtyku, ale też niezwykłych osiągnięć Pana Tomasza. Największe wrażenie zrobiło na dzieciach dwukrotne wpisanie do Księgi Rekordów Guinessa za wykonanie Bursztynowego Titanica oraz Bursztynowej Latarni (repliki latarni morskiej z Helu). Ukoronowaniem spotkania było przekazanie książki Pana Tomasza Ołdziejewskiego wraz z dedykacją do szkolnej biblioteki.

Spotkanie odbyło się pod patronatem telewizji History. Dzięki współpracy Pani Moniki Rzeszutek z Panem Tomaszem Ołdziejewskim było ono dla naszej szkoły bezpłatne.

Człowiek z bursztynu - Tomasz Ołdziejewski

HISTORY

Sołectwo Jantar

Stowarzyszenie Morski Jantar

• Konkurs na piosenkę hip-hopową o liczbach

• Z okazji obchodzonego 21 kwietnia Światowego Dnia Kreatywności i Innowacji nauczycielka matematyki, Pani Kasia Wieczorek, ogłasza konkurs na hip-hopową wersję tej autorskiej rymowanki o liczbach. Muzyczne pomysły proszę kierować bezpośrednio do Pani Kasi do 12 kwietnia. Rozstrzygnięcie konkursu 22 kwietnia.