• Spektakl Szkolnego Koła Teatralnego "Zabawa w Teatr"

• Podczas dzisiejszego „Poranka wigilijnego” Szkolne Koło Teatralne „Wyobraźnia” pod kierunkiem Pani Joanny Ranoszek-Barra oraz Pani Danuty Sokołowskiej zaprezentowało spektakl pt.: „Zabawa w Teatr”.

Tegoroczne Jasełka potraktowalismy dosłownie jako zabawę w teatr. Lekka forma i humor nie zatarły jednak prawdziwego przesłania Wigilii, przyjścia na świat Jezusa w szopie gościnnych pasterzy. Gra aktorska naszych uczennic i uczniów napawa nas jak zwykle ogromną dumą

• "Poranek wigilijny"

• Dzisiejsze obchody „Poranka wigilijnego” były wyjątkowe, ponieważ zaangażowała się w nie cała społeczność szkolna. Pierwsza, liryczno-muzyczna część, była przygotowana pod czujnym okiem, a właściwie uchem Pani Edyty Przekopowicz.

Naszą uroczystość uświetniło przybycie zaproszonych gości, przedstawicieli patrona szkoły - Morskiego Oddziału Straży Granicznej, księdza proboszcza Marka Mierzwy oraz Pani Sołtys Katarzyny Szatkowskiej, a także licznie przybyłych rodziców i bliskich, którzy wspólnie świętowali ten wyjątkowy dzień.

• Christmas Cracker's w naszej szkole 🎄🤶🎁

• Szkolna Fabryka Christmas Cracker's. W ostatnich tak zabieganych dniach, znaleźliśmy troszkę czasu na coroczną tradycję. Wszyscy byli pięknie przygotowani, jedni drugim pomagali, aż miło było popatrzeć, brawo Kochani

• Szkolna Szlachetna Paczka 🎁🎄

• Nasza szkoła, jak każdego roku, wzięła udział w akcji Szkolnej Szlachetnej Paczki. Wszystkim darczyńcom z całego serca dziękujemy i życzymy zdrowych spokojnych Świąt!

Szczególnie dziękujemy Sołectwu Jantar oraz Firmie PAKIET  za ufundowanie upominków dla potrzebujących.

Dodatkowo dziękujemy Sołectwu Jantar za przekazanie słodyczy i napojów na bal karnawałowy.

Sołectwo Jantar

PAKIET.com

• Spotkanie podsumowujące współpracę z Patronem

• W dniu 14.12.2023r. na zaproszenie Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej kontradm. SG Andrzej Prokopskiego, Pani Anna Jarosz, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. MOSG w Jantarze, brała udział w spotkaniu podsumowującym tegoroczną współpracę Morskiego Oddziału Straży Granicznej ze szkołami i uczelniami. Na spotkaniu podsumowano działania, które zostały przeprowadzone w mijającym roku, jak również omówione kierunki dalszych przedsięwzięć planowanych do zrealizowania w roku 2024.

Dyrektor szkoły składa serdeczne podziękowania za współpracę i wszystkie podjęte działania na rzecz naszych uczniów i szkoły.

Anna Jarosz

• Warsztaty profilaktyczne - przeciwdziałanie przemocy

•  10 dni przed świętami odwiedziła naszą szkołę Pani Alicja Zielińska, przeprowadzając dla nas trzy warsztaty, których hasłem przewodnim było: "Żeby zło zwyciężyło wystarczy, by dobro nic nie zrobiło". Dwa warsztaty dla uczniów i jeden dla rodziców. Warsztaty z podopiecznymi rozpoczęły się żwawą, pełną uśmiechu integracją, z której płynnie przeszliśmy do tematów związanych z hejtem, przemocą rówieśniczą i odrzuceniem. Dzieci miały możliwość poznania motywacji hejtera, a także otrzymały praktyczne narzędzia dzięki, którym same będą potrafiły udzielić pierwszej pomocy psychologicznej! Natomiast warsztaty dla rodziców zatytułowane były "Dziecko silnie psychicznie", w których Pani Alicja poruszyła kwestie lepszego rozumienia potrzeb dziecka, skutecznej rozmowy i wsparcia tak by nasi podopieczni byli silniejsi psychicznie. Za zajęcia serdecznie dziękujemy i życzymy sukcesów na ścieżce wsparcia rozwoju dzieci!

Bartosz Szloser, psycholog szkolny

• "Hu hu ha, czy ta zima taka zła?" - konkurs recytatorski - dzieci młodsze

• "Nasza zima biała, chustą sie oddziała, Idzie idzie do nas w gości, w srebrnych blaskach cała..." W tegorocznym konkursie recytatatorskim pt. "Hu hu ha, czy ta zima taka zła?” zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Stegnie nasi uczniowie przedszkola i klas młodszych zajęli wysokie miejsca w każdej z trzech kategorii.

Ela Łabuda zajęła I miejsce w grupie 5 - latków. W kategorii 6 latki - kl.I , Nadia Kleinschmidt, zajęła I miejsce, w kategorii klas II i III, Dominik Ostap z klasy III zajął III miejsce. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za piękną prezentację przygotowanych utworów. Jesteśmy dumni z Waszych osiągnięć.

• Gminny Konkurs Plastyczny "Zdrowo i bezpiecznie"

• 14.12.2023r.  odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom Gminnego Konkursu Plastycznego o tematyce profilaktycznej pt. "Zdrowo i bezpiecznie". W kategorii klas młodszych I miejsce zajęła Hania Antoniszewska kl.I., m-ce lll Nadia Kleinschmidt kl.I. Wyróżnienie otrzymali Aleksander Woźniak z kl. I oraz Amelia Sosik kl.II. W kategorii klas starszych l miejsce zdobyła Natalia Stypuła, kl.VII. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy talentu .

• Projektowe lekcje angielskiego

• W ostatnim czasie uczniowie klasy V wzięli udział w lekcjach projektowych z języka angielskiego. Zaprojektowali swoje przyszłe miejsca pracy, podpisywali je w języku angielskim. Drugi projekt poświęcony był utrwalaniu słownictwa z zakresu smaków. Do obu projektów uczniowie przygotowali się znakomicie. Wielkie brawa dla wszystkich

• Prelekcja na temat eksploatacji złóż kopalin

• 01.12.2023r naszą szkołę odwiedził wyjątkowy gość, morski górnik naftowy, pan Dominik Owanek. Pan Dominik to nasz absolwent, przyjaciel naszej szkoły, uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli w ciekawej prelekcji na temat eksploatacji złóż kopalin. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za odwiedziny i życzymy wszystkiego najlepszego z okazji Święta Barbórki wszystkim górnikom.