• Szkoła pamięta

• Jak każdego roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji Szkoła Pamięta. Odwiedzili miejsca pamięci, zapalili znicze na grobach byłych pracowników szkoły, zrobili porządki na grobach, na które już nikt nie przychodzi.

Dziękujemy bardzo za wielkie zaangażowanie w naszą akcję.

• Gramy na historii

• W roku 2023 obchodzimy 450. rocznicę pierwszej wolnej elekcji, jednego z wydarzeń które ukształtowało podstawowe elementy polskiej tożsamości politycznej. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły zagrali w grę karcianą Wolna elekcja. Szkolne rozgrywki stały się okazją do "bez podręcznikowego" poznania wydarzeń z 1573r. oraz skłoniły uczniów do refleksji nad uniwersalnymi wartościami jak demokracja, wolność czy solidarność. Wydarzenie to honorowym patronatem objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński, a organizatorem jest Muzeum Historii Polski oraz Fundacja na rzecz Wielkich Historii.

• Dzień Słodkości

• Dzień Słodkości🍬🍭🧁🍰 zorganizowany w zeszły piątek przez Samorząd Uczniowski cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Dziękujemy za wsparcie tej słodkiej inicjatywy wypiekami przez uczniów, rodziców i nauczycieli naszej szkoły.
            Wam drodzy Uczniowie dziękujemy za tak entuzjastyczne zakupy słodkości.
            Samorząd Uczniowski z opiekunami 🙂
          • Dzień Edukacji Narodowej i pasowanie na ucznia

• 13 września świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie z klasy IV i VII w krótkim przedstawieniu przedstawili historię polskiej edukacji, podkreślając 250. rocznicę powołania Komisji Edukacji Narodowej. Tego dnia odbyło się również pasowanie pierwszoklasistów, którzy uroczyście zostali przyjęci do grona uczniów.

Dziękujemy za wykonanie zdjęć z uroczystości uczennicy klasy VII - Weronice Gołaś.

• Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego

• Z wielką dumą chcielibyśmy poinformować, iż dwoje naszych absolwentów: Angelika Jarosz oraz Paweł Paraska, a także uczeń klasy VII - Wojciech Konat otrzymali Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego w roku szkolnym 2023/2024.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów 🏆

• "GODZINA DLA MŁODYCH GŁÓW"

• Nasza szkoła bierze udział w programie „GODZINA DLA MŁODYCH GŁÓW”

Liderem programu w naszej szkole jest pedagog - Iwona Wasilewicz.

MŁODE GŁOWY

• Dzień Głośnego Czytania 📖📚

• 29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania . Z tej okazji odwiedziła nas Pani Ewa z Biblioteka w Jantarze przynosząc przepiękne bajki oraz wiersze. Dzieci z uwagą wysłuchały czytanych utworów oraz chętnie uczestniczyły w zajęciach. Serdecznie dziękujemy Pani Ewie i do zobaczenia 📖📚

• Dzień Przedszkolaka

• 20 września dzieci z grup przedszkolnych obchodziły Dzień Przedszkolaka.  Był to dzień pełen uśmiechu i wspaniałej zabawy.