• Gminny etap Turnieju BRD 🚗🚴‍♀️🚳

• Dziś w Stegnie odbył się etap gminny Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Pierwsze miejsce, zajęła nasza drużyna starsza: F. Szwaczka, N. Stypuła, A. Wieczorek, natomiast młodsza drużyna zajęła drugie miejsce: A. Przekopowicz, A. Cieśluk, J. Wasiak.

Nasi uczniowie będą reprezentować gminę na szczeblu powiatowym 🏆Gratulujemy i życzymy powodzenia ❤

• Ćwiczenia Zalew 23

• Dzięki ćwiczeniom wojskowym Zalew 23 mogliśmy obejrzeć sprzęt wojskowy zaprezentowany przez Wojsko Polskie. Dzieci mogły porozmawiać z żołnierzami oraz zadać im pytania odnośnie ich pracy, sprzętu i ćwiczeń. Żołnierze pozwolili dzieciom potrzymać i zrobić sobie zdjęcie z karabinem snajperskim, karabinem szturmowym oraz ciężkim karabinem maszynowym. Mogliśmy również zobaczyć wojskowe wozy taktyczne, wozy medyczne, haubice i moździerze.

9 Olsztyński Batalion

• "Dzień otwarty" szkoły🏫

• Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny to w naszej szkole także „Dzień otwarty” będący okazją do lepszego poznania szkoły i integracji szkolnej społeczności. Mieliśmy przyjemność obejrzeć proekologiczny spektakl artystyczny przygotowany przez grupę Cyferek i Pszczółek, który z pewnością wzmocnił wśród publiczności postawy „strażników przyrody”. Święto szkoły urozmaicił występ grupy wokalnej „Muszelki”. Goście mogli zmierzyć się z quizem wiedzy o naszej szkole, a także wziąć udział w interaktywnych podchodach.

Bardzo dziękujemy Rodzicom za przygotowanie kawiarenki🍩🍰☕ , a także wszystkim przybyłym za mile spędzony czas😊

• "Spójrz w niebo ... gwiazdy, planety, kosmos" ✨🪐🚀

• W piątek w Szkole Podstawowej w Lubieszewie odbył się konkurs recytatorski dla dzieci z klas I - III pt. Spójrz w niebo ... gwiazdy, planety, kosmos.

W związku z tym, iż rok 2023 to rok Mikołaja Kopernika tematyka konkursu związana była

z astronomią.

Nasi uczniowie zdobyli wspaniałe noty!

Karol Jachym kl.III- 3 miejsce

Dominik Ostap kl. II - 3 miejsce

Maja Wieczorek kl. I- wyróżnienie

Serdecznie gratulujemy!

• Dzień Kobiet w klasach I - VIII

• W ubiegłym tygodniu świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Kobiet, który przygotowali chłopcy z Samorządu Uczniowskiego oraz uczniowie klasy VI. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o sławnych Polkach, dziewczynki zmierzyły się także z interaktywnym quizem wiedzy. Na koniec odbyły się prezentacje kandydatek na Miss Szkoły, wczoraj natomiast odbyła się dekoracja zwyciężczyń. Małą Miss została Emilka Niemczyk z klasy I, natomiast Miss Szkoły - Zuzia Waszkiewicz z klasy VIII. Gratulujemy!

Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę

• Dzień Słodkości - podziękowania!

• Drodzy Uczniowie!

Serdecznie dziękujemy za udział w Dniu Słodkości w naszej szkole. Nie spodziewaliśmy się takiego zainteresowania z Waszej strony! Dziekujemy za dzisiaj i zapraszamy na kolejną edycję już wkrótce.

Dziękujemy nauczycielom i pracownikom szkoły za pyszne wypieki, natomiast za obsługę stosika Zuzi, Lenie i Madzi z klasy VIII

Zebrane środki zostaną przekazane Radzie Rodziców.

• Gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Pożarniczego

• 10 marca odbył się w naszej szkole gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

Naszym uczniom udało się zdobyć wspaniałe noty!

Kategoria wiekowa I-IV

Dawid Ambroziak - 1 miejsce

Jakub Piechnik - 2 miejsce

Alan Pegza - 5 miejsce

Kategoria wiekowa V -VIII

Aleksandra Wieczorek - 4 miejsce

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

• Dzień Kobiet w oddziałach przedszkolnych

• W Dniu Kobiet na przedszkolaki czekały miłe niespodzianki- życzenia dla dziewczynek, upominki i pyszne lody z owocami i galaretką. Dziękujemy Radzie Rodziców za smaczny poczęstunek i miły dzień.

• Szkolny etap Turnieju Wiedzy Pożarniczej Młodzież Zapobiega Pożarom

• W Szkole Podstawowej im. Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Jantarze odbył się szkolny etap Turnieju Wiedzy Pożarniczej Młodzież Zapobiega Pożarom, który ma na celu popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych.

W wyniku eliminacji szkolnych do etapu gminnego, który odbędzie się 10 marca 2023 roku w naszej szkole, zakwalifikowali się uczniowie:

w kategorii klas młodszych:

Dawid Ambroziak kl. III

Jakub Piechnik kl. I

Alan Pegza kl. I

w kategorii klas starszych:

Filip Szwaczka kl. VIII

Aleksandra Wieczorek kl. VI

Tomasz Gąsiorowski kl. VIII

Serdecznie gratulujemy uczniom i trzymamy kciuki w dalszym etapie.

Dziękujemy przedstawicielom straży pożarnej za przeprowadzenie etapu szkolnego.

• Warsztaty w ramach projektu "Sowy Pomorza"

• 7 marca 2023 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty o sowach, które poprowadziła pani Ewelina ze Stowarzyszenia Ochrony Sów w ramach projektu "Sowy Pomorza Edukacja dla bioróżnorodności". Dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy o tych niezwykłych ptakach

• Współpraca z Biblioteką w Jantarze

• W ramach projektu edukacyjnego "Mała książka - wielki człowiek" oraz z okazji Międzynarodowego Dnia Pisarzy-odwiedziła nas Pani Ewa z Biblioteka w Jantarze. Dzieci miały możliwość obejrzenia książek dostępnych w bibliotece oraz wysłuchały bajek. Przedszkolaki rozpoczynające udział w projekcie otrzymały książeczki startowe, karty do zbierania naklejek oraz wypożyczyły swoją pierwszą książeczkę.