• Dzień Pluszowego Misia

• W Dniu Pluszowego Misia 5 i 6- latki obejrzały teatrzyk KAMISHIBAI- " Misiowe wiadomości. Niedźwiedź brunatny". Teatrzyk został zakupiony w ramach środków z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

Dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 - 2025.

• Szkolne andrzejki

• 25 listopada w naszej szkole odbyły się szkole andrzejki, w których udział wzięli uczniowie klas I - VIII.

• Klasy I-III w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku

• W dniu 10 listopada uczniowie klas I-III wybrali się do Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, gdzie uczestniczyli w warsztatach kolażu i zwiedzali pracownie artystyczne. Dziękujemy za możliwość obcowania ze sztuką Pani Annie Waligórskiej.

• Dzień Życzliwości w klasach I - VIII

• 21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości. Rada Rodziców przygotowała dla wszystkich losy z pozytywną myślą i okazjonalne naklejki, a Spółdzielnia Uczniowska przywitała uczniów słodką niespodzianką. Tak rozpoczęty dzień dla każdego z pewnością był udany.

• Dzień Życzliwości w grupie 5-latków

• W Dniu Życzliwości w czasie zajęć w grupie 5-latków korzystano z książek zakupionych z funduszy Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Dzieci po wysłuchaniu ciekawych opowiadań wykonały kolorowe " Drzewko życzliwości".

• Edukacja patriotyczna w przedszkolu

• Grupa Sześciolatków w ramach edukacji patriotycznej skorzystała z propozycji szkolnej biblioteki. Zajęcia odbywały się z wykorzystaniem książek zakupionych dzięki finansowemu wsparciu z Narodowego Rozwoju Czytelnictwa.

Jedną z pozycji był " Elementarz Patrioty czyli Kocham Polskę". To kompendium wiedzy o naszym kraju, który Przedszkolakom w bardzo przystępny sposób ukazuje historię naszej Ojczyzny.

• V Bieg Niepodległościowy

• V Uliczny Bieg Niepodległościowy rozgrywany w dniu 09.11.2022

Wystartowało 16 dzieci z naszej szkoły. Wszyscy spisali się cudownie, zajmując wysokie miejsca w swoich kategoriach wiekowych.

Medale srebrne zdobyli J. Święcicka i J. Hnatiuk.

Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za upamiętnienie odzyskania niepodległości.

• Obchody Święta Niepodległości

• Obchody Narodowego Święta Niepodległości zaczęliśmy od doniosłego i niezwykle wzruszającego apelu w wykonaniu uczniów klasy VI pod kierunkiem nauczycielki historii, Pani Katarzyny Kępskiej. Przepiękne recytacje i wspomnienia uświetniły wspólnie śpiewane pieśni patriotyczne prowadzone przez zespół wokalny „Muszelki”. Na koniec obchodów, o godzinie 11:11 stanęliśmy uroczyście do hymnu, odśpiewując jego zwrotki z wielką radością w sercach.

• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 📖📕

• Drodzy Rodzice, z radością informujemy, że złożony przez nasze przedszkole wniosek na zakup nowości wydawniczych przeszedł pomyślnie procedurę weryfikacji formalnej oraz oceny merytorycznej. Uzyskaliśmy rządowe wsparcie w formie dotacji w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”. Celem programu jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci poprzez zagwarantowanie im dostępu do nowości wydawniczych oraz organizację wydarzeń promujących czytelnictwo.

• Kartka dla Seniora

• Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora, który obchodzony jest w Polsce 14 listopada dzieci z naszej szkoły przygotowały dla Seniorów kartki z życzeniami.

Życzymy wielu lat w zdrowiu, spokoju i radości, byście mogli spełniać swoje marzenia. Niech każdy Wasz dzień wypełnia ludzka życzliwość, wdzięczność i pomoc, a optymizm niech Was nigdy nie opuszcza.