• Dzień Dyni w klasach I - VIII

• Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami zorganizował dziś wspólną zabawę z okazji Dnia Dyni. Poza dostarczeniem wielu ciekawostek o samej dyni, uczniowie klas I-VIII wzięli udział w wielu konkurencjach zręcznościowych, a nawet kulinarnych. Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę

• #SzkołaPamięta

• W ramach wolontariatu uczniowie naszej szkoły, co roku biorą udział w akcji zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki  #SzkołaPamięta 2022.

• XXII Dzień Papieski

• W naszej szkole obchodziliśmy XXII Dzień Papieski. Z tej okazji z klasa V przygotowała quiz  wiedzy o Janie Pawle II. W postać samego papieża i świętej siostry Faustyny doskonale wcielili się nasi uczniowie.

W rytmie ulubionej przez papieża pieśni oazowej „Barka” uczniowie dzielili się wiedzą o papieżu Polaku. Dla tych najlepiej przygotowanych czekały nagrody. Wszyscy bawili się doskonale. Mamy nadzieję, że to wydarzenie zachęci w przyszłości wielu z nas do lepszego zapoznania się z dorobkiem duchowym i intelektualnym naszego papieża.

• Wycieczka klas I-III

• 19 października uczniowie klas I-III odwiedzili teren badań naukowych Akcji Bałtyckiej znajdujący się na Mierzei Wiślanej. Akcja trwa od 1960 roku i jest programem obrączkowania ptaków wędrujących przez polskie wybrzeże Bałtyku, prowadzonym przez Uniwersytet Gdański. Ptaki są chwytane w specjalne sieci, obrączkowane, mierzone i wypuszczane na wolność. Badania te pozwalają na poznanie strategii wędrówek i tras przelotu ptaków. Wycieczka wszystkim się podobała.

• Podziękowania z Kijowa

• Chcielibyśmy podzielić się informacją,iż otrzymaliśmy kartkę od uczniów z Kijowa, którzy w ubiegłym roku szkolnym uczyli się w naszej szkole. Bardzo dziękujemy za serdeczne słowa i także przesyłamy życzenia zdrowia i pokoju.

Poniżej tłumaczenie:

Nasi polscy drodzy przyjaciele, ze szczerego serca dziękujemy Wam za ciepłe przyjęcie w szkole w Jantarze. W tak ciężkim czasie dla naszej ukochanej Ukrainy znaleźliśmy schronienie w Waszym kraju, w Waszej cudownej miejscowości. Dziękujemy nauczycielom i pracownikom administracji za uśmiech, wsparcie oraz pomoc. Dziękujemy uczniom za otwartość do naszych dzieci i okazaną im przyjaźń. Polska stała się dla nas prawdziwym przyjacielem. Życzymy nam wszystkim pokoju i szybkiego zwycięstwa Ukrainy! Z wyrazami szacunku rodzina Antypenko i Charczenko. P.S. Pozdrowienia dla wszystkich od Antona, Ani i Matwija

• Zdjęcia

• Przedstawiamy Państwu ofertę firmy Mawi, która 27 października (czwartek) będzie wykonywała zdjęcia w naszej szkole.

#LaboratoriaPrzyszłości

W ramach programu Laboratoria Przyszłości realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w naszej szkole pojawił się nowy sprzęt. Zostaliśmy wyposażeni w nowoczesny sprzęt edukacyjno-technologiczny: drukarkę 3D, aparat dla vlogerów- sprzęt do nagrań, do nauki prezentacji osiągnięć, kartę pamięci, oświetlenie, mikroskop, mikrofony, gimbal, statyw z akcesoriami, długopisy 3D i filamenty do długopisów oraz drukarki 3D, stację lutowniczą.

Wyposażenie to ma skupić się na przekazywaniu uczniom wiedzy w sposób innowacyjny, szczególnie podczas nauki stacjonarnej.

Laboratoria przyszłości to największy w Polsce projekt edukacyjno-technologiczny. Dzięki nowemu sprzętowi już teraz nasi uczniowie rozwijają kompetencje przyszłości na lekcjach informatyki i innych zajęciach. Sprzęt będzie dokumentował wydarzenia z życia szkoły i uatrakcyjniał lekcje.

Misją inicjatywy jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań, głównie z kierunków wykorzystujących do uczenia się naukę, technologię, inżynierię, sztukę i matematykę.

STEAM = Nauka i Technologia, interpretowane za pomocą Inżynierii i Sztuki wszystko w oparciu o elementy Matematyki.