5 maja 2018r. w Krynicy Morskiej odbył się I BIEG KRYNICKI. Zawody odbywały się na różnych dystansach oraz w różnych kategoriach wiekowych. Bieg Krasnala odbył się na dystansie 100m i uczestniczyły w nim dzieci do 6 lat. Na starcie w tej najmłodszej grupie stanęła Maria Cieśluk, dziewczynka z oddziału przedszkolnego "Cyferki".... i do domu wróciła z medalem. Radość z sukcesu nieopisana, zarówno samej uczestniczki biegu jak i kibicujących jej rodziców. Serdecznie gratulujemy.
I BIEG KRYNICKI
XIII Megaolimpiada Wiedzy
28 kwietnia b.r. Hania Zarzycka uczennica klasy "0" wzięła udział w uroczystej gali wręczenia nagród w Gdańsku. Nasza Mistrzyni Wiedzy, znalazła się w ścisłym zwycięskim gronie najlepszych przedszkolaków w woj. pomorskim. Hania odebrała puchar i zaszczytny tytuł Laureata XIII Megaolimpiady Wiedzy, organizowanej pod patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty.
Haniu jeszcze raz gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w klasie I.
Finał X Konkursu Recytatorskiego o tematyce patriotycznej, wojennej i obozowej.
26.04.2018 w Żuławskim Parku Historycznym odbył się finał X Konkursu Recytatorskiego o tematyce patriotycznej, wojennej i obozowej. Konkurs swoim patronatem objął Starosta Nowodworski.Uczeń naszej szkoły z klasy IVa - Karol Konat, zdobył I miejsce.
Jesteśmy dumni i gratulujemy Karolowi!
Listy dzieci kontynuujących wychowanie przedszkolne.
Informacja
I miejsce w zawodach pływackich "Do Your Best"
Nasz wspaniały pływak z grupy pięciolatków Oliwier Galas wywalczył I miejsce w Zawodach Pływackich "Do Your Best". Wspierali go Rodzice i siostra Zuzia. Brawo dla naszego małego BOHATERA.
X Powiatowy Konkurs Recytatorski
X Powiatowy Konkurs Recytatorski o tematyce wojennej, obozowej i patriotycznej, organizowany przez Dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Dworze Gdanskim oraz Dyrektora Muzeum Stutthof w Sztutowie
Etap międzyszkolny odbył się 10.04.2018r. o godz. 10:00 w Zespole Szkół nr 1 w Nowym Dworze Gd.
Reprezentanci naszej szkoły zdobyli dwa czołowe miejsca podium .
Laureaci:
I miejsce: Karol Konat: Konstanty Ildefons Gałczyński "Pieśń o fladze"
II miejsce: Aleksander Iwaniak: Konstanty Kurmłowski "Jak długo w sercach naszych"
Kolejny etap powiatowy odbędzie się - 26.04.2018r. o godz. 10:00 w Żuławskim Parku Historycznym w Nowym Dworze Gd.Finał 9 maja 2018r. W Muzeum Stutthof w Sztutowie.
Żywa Lekcja Historii
Do naszej szkoły przybyli przedstawiciele „Bractwa Kerin”. Panowie poprowadzili dla naszych uczniów „żywą lekcję historii”. Temat spotkania to: „Rycerze i ich zwyczaje”.
Uwaga Rodzice!!!
Szanowni Państwo.
W związku z bardzo dużym zapotrzebowaniem na terenie powiatu nowodworskiego (informacje uzyskane z poradni psychologiczno – pedagogicznej) na zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju obejmujące wsparcie dziecka od urodzenia albo od momentu wykrycia niepełnosprawności aż do podjęcia przez dziecko obowiązku szkolnego, Starostwo Powiatowe zwraca się do Państwa z prośbą o umieszczenie na stronie www. oraz facebook Państwa placówek/instytucji przesłanych materiałów (w treści maila i załączniki), dotyczących możliwości skorzystania z nieodpłatnych zajęć z zakresu wczesnego wspomagania rozwoju, prowadzonych przez specjalistów na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim, w ramach programu “Za życiem”. Jeżeli możliwe jest utrzymanie na stronie powyższej informacji przez dłuższy czas na jednych z pierwszych miejsc. Dzięki Państwa pomocy będziemy mogli dotrzeć z propozycją wsparcia do szerszej rzeszy rodziców/opiekunów, którzy szukają dla swoich małych pociech pomocy.
Bardzo proszę o przychylenie się do naszej prośby w promowaniu powyższego i z góry dziękujemy.
Z poważaniem,
Beata Zawadzka
INFORMACJE
REALIZUJĄC PROJEKT "ZA ŻYCIEM" ROZPOCZĄŁ SWOJĄ DZIAŁALNOŚĆ OŚRODEK KOORDYNACYJNO ; REHABILITACYJNO - OPIEKUŃCZY PRZY SPECJALNYM OŚRODKU SZKOLNO-WYCHOWAWCZYM IM. IRENY SENDLEROWEJ W NOWYM DWORZE GDAŃSKIM
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim na podstawie Uchwały Rady Powiatu. i Porozumienia między Ministerstwem Edukacji Narodowej i Powiatem Nowodworskim został wyznaczony do realizacji zadańRządowego programu wsparcia dla rodzin;Za życiem;
DLA KOGO?
Dla dzieci z powiatu nowodworskiego w wieku od 0-7 lat (ze szczególnym uwzględnieniem dzieci od 0-3lat), Dla dzieci posiadających opinię o wczesnym wspomaganiu rozwoju dziecka i/lub zaświadczenie lekarskie (zgodne z ustawąZa życiem;) i/lub orzeczenie o niepełnosprawności.
GŁÓWNE ZADANIA:
Bezpłatne zajęcia stymulujące rozwój dzieci od momentu narodzin do czasu podjęcia nauki szkolnej ; do 5 godzin w tygodniu Interdyscyplinarna pomoc rodzinom z dziećmi, od chwili wykrycia zagrożenia niepełnosprawnością, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci do od 0 - do 7 roku życia Współpraca rodziców i terapeutów, lekarzy, pracowników socjalnych w poznaniu dziecka i realizacji programów wspomagania rozwoju dziecka oraz jego rodziny Specjalistyczna opieka dla dziecka i jego rodziny, w zależności od ich potrzeb, w tym: zapewnienie usług terapeuty, fizjoterapeuty, psychologa, pedagoga, logopedy oraz innych specjalistów Wsparcie psychologiczne ukierunkowane na rodzinę znajdującą się w sytuacji kryzysowej spowodowanej informacją o wadzie rozwojowej dziecka
W RAMACH ZAJĘĆ OFERUJEMY DZIECIOM NASTĘPUJĄCE FORMY POMOCY:
Terapię w Sali Doświadczania Świata
Terapię logopedyczną
Terapię pedagogiczną
Zajęcia ruchowe /gimnastyka korekcyjna/
Rehabilitację ruchową
Fizjoterapię
Terapię ręki
Metodę Ruchu Rozwijającego W. Sherborne
System Komunikacji Alternatywnej
Trening umiejętności społecznych
Metodę Dobrego Startu
Metodę stymulującą - Biofeedback
Terapię słuchową ;
metoda Alfreda Tomatisa
Terapię metodą Marii Montessori
Dogoterapię Muzykoterapię Sensoplastykę
FORMULARZE DO POBRANIA W ZAKŁADCE DOKUMENTY!
Życzenia świąteczne
Poranek Wigilijny
Poranek Wigilijny 20 grudnia był wyjątkowym dniem w naszej szkole. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia uczniowie, rodzice i wychowawcy zorganizowali spotkania opłatkowe w klasach. Podczas tych spotkań dzieci i dorośli wspólnie śpiewali kolędy i pastorałki, degustowali potrawy wigilijne, rozmawiali na temat tradycji bożonarodzeniowych. W tym dniu odbyła się również Wielka Loteria Fantowa, w czasie której zbierano fundusze na rzecz Pawełka Nowaka. Jak co roku w przygotowanie loterii włączyła się cała społeczność szkolna. Dzieci i ich rodzice gromadzili fanty na loterię. Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu przygotowali losy, segregowali przyniesione fanty oraz pomagali organizować stoisko podczas loterii. W tym szczególnym dniu wszyscy zgromadzeni w szkole wysłuchali wspaniałego koncertu kolęd zaprezentowanego przez członków szkolnego chóru, natomiast artyści z koła teatralnego zaprezentowali poruszające jasełka pt. „W Betlejem”. Dzięki zdolnym aktorom, po raz kolejny mogliśmy śledzić historie związane z narodzeniem Dzieciątka.
Joanna Ranoszek – Barra Danuta Sokołowska
Świąteczna Spartakiada
W dniu 15.12.17r. w Gminnym Osrodku Kultury w Stegnie odbyła się I Świąteczna Spartakiada Międzyszkolna.
Uczniowie ze wszystkich szkół z naszej gminy mieli do rozwiązania zadania związane ze Świętami Bożego Narodzenia np. zapakować prezent, stworzyć bałwana, wykonać stroik czy popisać się wiedzą z tradycji świątecznych.
Nasza drużyna spisała się wspaniale zajmując drugie miejsce.
drużyna wystąpiła w składzie:
Geka Oliwier
Stypuła Natalia
Kaczyńska Zuzanna
Hnatiuk Jakub
Fiszer Lena
Hudomięt Szymon
Kaczorowska Zofia
Szatkowska Weronika
Fiszer Maja
Iawniak Aleksander
Pawłowska Zuzanna
Gemza Wiktoria
Borecki Dawid
Szlachetna paczka
- 1
Szkoła Podstawowa w Jantarze po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej Szlachetna Paczka. Głównym założeniem akcji jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy. W ramach Szlachetnej Paczki docieramy z pomocą do rodzin najbardziej potrzebujących, w szczególności do rodzin wielodzietnych, oraz do osób starszych i samotnych. W ramach akcji uczniowie, nauczyciele i rodzice przynosili artykuły spożywcze, środki czystości i artykuły papiernicze dla rodzin w potrzebie. Wszystko zostało spakowane przez naszych wolontariuszy i przekazane do punktu zbiorczego. W rezultacie nasza szkoła otrzymała dyplom z podziękowaniem za udzieloną pomoc. Jeszcze raz pięknie dziękujemy wszystkim za okazane wsparcie:)
Małgorzata Pawłowska
Danuta Sokołowska
Stop uzależnieniom
15 listopada 2017r. odbyły się w naszej szkole warsztaty mające na celu przeciwdziałanie uzależnieniom wśród dzieci i młodzieży. Spotkanie prowadziła psycholog Małopolskiego Centrum Profilaktyki z Krakowa. Zajęcia były odpowiednio dostosowane do wieku i możliwości poznawczych dzieci. Uczniowie pracowali w trzech grupach wiekowych. Pierwsza grupa składała się z dzieci uczęszczających do klas młodszych, drugą tworzyli uczniowie klas IV, a trzecią uczniowie klasy V, VI, VII. W warsztatach wzięli udział także nauczyciele oraz rodzice uczniów naszej szkoły. Wszyscy uczestnicy warsztatów zostali zapoznani z definicją i mechanizmami powstawania różnorodnych uzależnień. Przy pomocy metod wykładowych i aktywizujących poznali negatywny wpływ różnorodnych używek na ludzki organizm. Zapoznali się również ze sposobami pokonywania nałogów. Dzięki warsztatom mieli możliwość kształtowania postawy wolnej od uzależnień oraz utrwalali zasady zdrowego stylu życia.
Danuta Sokołowska
Wyjazd do „Loopy’s World
24 listopada 2017 r. 44 osobowa grupa uczniów klas IV-VII Szkoły Podstawowej w Jantarze wraz z opiekunami wybrała się na wycieczkę do Gdańska do największego w Polsce Rodzinnego Centrum Rozrywki „Loopy’s World”. To najbardziej wyczekiwana przez dzieci wycieczka oraz najbardziej energetyczna lekcja w-fu. Wielki plac zabaw o powierzchni 3000 m2 to raj dla dzieciaków, które uwielbiają aktywnie spędzać czas. Dzieci mogły beztrosko odkrywać świat zabawy. Po krótkim zapoznaniu z regulaminem nasi uczniowie od razu rozpoczęły zabawę. Przetestowali wszystkie atrakcje: różnej wielkości i pochyłości zjeżdżalnie ( unikalnie stromą „zjeżdżalnie z adrenaliną” i zjeżdżalnie spiralną), suwaki linowe, tory przeszkód , „suche” baseny wypełnione miękkimi piłeczkami, armatki wystrzeliwujące piłeczki, trampoliny, kolorowe boiska, tunele, tajemnicze przejścia, tor saneczkowy, mini ściankę wspinaczkową oraz automaty uruchamiane za pomocą monet. W trakcie pobytu dzieci wzięły udział w lekcji edukacyjnej a także otrzymały małą przekąskę i coś do picia. Zmęczeni, ale szczęśliwi powróciliśmy do szkoły około godziny 15.15. Wyjazd do Loopy’s World dostarczył dzieciom niezapomnianych wrażeń i został jednomyślnie okrzyknięty jako ,,najlepsza wycieczka na świecie!"
Anna Jarosz
Mistrzostwa w pływaniu
- 1
W dniu 18.11.2017r na pływalni w Jantarze odbyły się Otwarte Mistrzostwa Gminy Stegna w pływaniu. W zawodach brali uczniowie ze szkół z całego powiatu nowodworskiego.
Reprezentanci naszej szkoły spisali się bardzo dobrze zajmując czołowe lokaty.
Kategoria klas III
Barbara Koźlik I miejsce
Marta Kaczorowska VI miejsce
Magdalena Siwa VII miejsce
Alexander Rzeszutek IVmiejsce
Kategoria klas IV
Karol Konat III miejsce
Kategoria klas V
Zofia Kaczorowska I miejsce
Bieg Niepodległości
- 2
W dniu 08.11.2017r. w Stegnie odbyły się zawody w biegach z okazji odzyskania Niepodległości przez Polskę.
Szkołę w Jantarze reprezenyowała duża 16-osobowa grupa młodych sportowców. Najlepiej spisali się Natalia Stypuła- 3 miejsce i Jakub Hnatiuk - 4 miejsce
„W krainie baśni”
16 października nasze przedszkolaki były w Żuławskim Ośrodku Kultury w Nowym Dworze Gdańskim na przedstawieniu teatralnym pt. „Ali Baba i czterech rozbójników”.
Mali widzowie zostali przeniesieni do Krainy Baśni Tysiąca i Jednej Nocy. W spektaklu zobaczyli aktorów i piękne lalki. Akcja baśni była wartka, pełna humoru i piosenek. To wszystko wprawiło małych widzów w dobry humor i porwało do wspólnej zabawy.
Małgorzata Wybraniec - Wolna
Lekcja w kinie
W środę 11 października uczniowie klas 0-III pod opieką wychowawców udali się do Multikina w Gdańsku na bardzo interesujący warsztat filmowy „I kto to mówi? Czyli jak powstaje dubbing!”, którego organizatorem było Centrum Edukacji Filmowej Wołomin.
Podczas warsztatu dzieci dowiedziały się czym jest dubbing filmowy. Zobaczyły jak wygląda praca aktorów w studiu nagraniowym. Rozwiązały zagadki dubbingowe oraz aktywnie wykonały razem z aktorem dubbingowym ćwiczenia dykcyjne.
Po lekcji multimedialnej uczestnicy wycieczki obejrzeli także piątą część „Epoki Lodowcowej - Mocne Uderzenie”. Film wywarł pozytywne wrażenie na małych widzach.
To był dzień pełen wrażeń W przyszłości warto kontynuować wyjazdy na „Lekcje w kinie” gdyż oprócz tego, że posiadają one patronat Ośrodka Rozwoju Edukacji i Instytutu Badań Edukacyjnych realizują podstawę programową, to twórczo aktywizują uczniów oraz świetnie łączą edukację i rozrywkę. Wszyscy w dobrych humorach wrócili do szkoły.
Anna Zubkowicz
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie