1 zespół dziewczyny młodsze I miejsce
2 zespół dziewczyny młodsze IV miejsce
Dziewczyny starsze VIII miejsce
1 zespół chłopców VII miejsce
2 zespół chłopców IV miejsce
1 zespół dziewczyny młodsze I miejsce
2 zespół dziewczyny młodsze IV miejsce
Dziewczyny starsze VIII miejsce
1 zespół chłopców VII miejsce
2 zespół chłopców IV miejsce
🐞🐞🐞dobrze wiedzą jak bogate w witaminy są soki owocowe🍎🍌🍍🥝🍊 czy warzywne🥕🥦🍅. Wszystkim towarzyszyła radość z wykonywanej pracy. Najbardziej smakowało dzieciom zestawienie soku z buraka, marchewki, szpinaku i jabłuszka. 😊
Wszyscy uczniowie oraz przedszkolaki wzięli dziś udział w koncercie, który poprowadził Pan Łukasz Sadowski. Doznaniom artystycznym oraz świetnej zabawie towarzyszyło zdobycie wiedzy na temat historii, budowy oraz rodzajów saksofonów.
Gala podsumowująca projekt pt., przygotowany przez Centrum Rozwoju i Edukacji Młodzieży i Muzeum Stutthof w Sztutowie, przy współpracy Żuławskiego Parku Historycznego. Zrealizowany w ramach programu dotacyjnego Niepodległa. Podczas spotkania organizatorzy wręczyli nagrody laureatom konkursu w kategoriach: historyczny, artystyczny i literacki
7 listopada grupy przedszkolne udały się do Gminnego Ośrodka Kultury w Stegnie. Profilaktyczny Spektakl teatru kurtyna, który obejrzały dzieci, nosił tytuł "W miejskiej dżungli". Wszyscy oglądali przedstawienie z zaciekawieniem i świetnie się przy tym bawili.
Ósmy listopada był wyjątkowym dniem dla naszej szkoły. Rozpoczęliśmy bowiem obchody Jubileuszu 75-lecia Szkoły Podstawowej w Jantarze.
Podczas wieczornej uroczystości wspominaliśmy pracowników szkoły, których nie ma już wśród nas, jednak pamięć o nich jest wciąż żywa. Licznie zgromadzeni goście mogli odwiedzić „Izbę pamięci”, w której umieszczono koniki szkoły, archiwalne zdjęcia i pamiątki.
Program artystyczny uczniów upamiętnił 101. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, wzniosłą atmosferę uświetniły także występy wokalne szkolnego zespołu „Muszelki”. Wysłuchaliśmy także wspomnień przybyłych absolwentów naszej szkoły, którzy bardzo ciepło opowiadali o swoich szkolnych latach.
Wzniosłe spotkanie uwieńczyło wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych oraz wspaniały poczęstunek przygotowany przez rodziców.
O tym jak ważne dla naszego organizmu i zdrowia jest spożywanie owoców wiedzą przedszkolaki z grupy 6-latków. Dzieci przyniosły do przedszkola różne owoce. Określały ich kształt, kolor, zapach, wielkość oraz nazwę. Dzieci tego dnia miały dużo pracy, każdy kroił owoce na kawałki oraz nadziewał na patyczki tworząc pyszne i zdrowe szaszłyki owocowe. Po skończonej pracy wszystkie dzieci ze smakiem zjadły owocowe przysmaki. Przedszkolakom bardzo smakowała własnoręcznie wykonana potrawa. Przygotowanie szaszłyków dało dzieciom wiele satysfakcji i radości.
Podczas wczorajszej Gali wręczenia nagród Starosty Nowodworskiego, Jacka Grossa, uczeń klasy VII, Szymon Hudomięt zaśpiewał piosenki Zbigniewa Wodeckiego "Lubię wracać tam gdzie byłem" oraz "Świecie nasz" Marka Grechuty. Jesteśmy bardzo dumni!
Dzisiaj policjanci odwiedzili nasze przedszkole. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca policjantów oraz wysłuchały pogadanki na temat zasad bezpieczeństwa.
W dzisiejszych czasach zdominowanych przez telewizję i komputery chwile poświęcone na wspólne czytanie książek w rodzinie pozwalają tworzyć atmosferę ciepła, wzajemnej bliskości, a dorosłym dodatkowo dostarczają momentów, kiedy można odpocząć od pośpiechu i codziennych spraw.Podczas czytania dzieci uczą się skupienia, koncentracji oraz cierpliwości. Potrzeba przemyślenia treści lektury sprawia, iż książka wspomaga procesy myślowe i pamięć. Ponieważ nie wszystko podane jest tu na tacy i nie ma gotowych rozwiązań, jak w przypadku telewizji, rozwija się wyobraźnia, a dziecko staje się bardziej twórcze. W przypadku lektury dziecko staje się nie tylko odbiorcą, ale też współuczestnikiem wydarzeń. Dzięki temu zdobywa wiedzę o świecie i innych ludziach. Maluchy poznają za pośrednictwem książek kody kulturowe – liczne symbole czy archetypy funkcjonujące w otaczającym świecie.Codzienne czytanie dziecku dla przyjemności jest najskuteczniejszą metodą wychowania czytelnika – człowieka samodzielne myślącego, posiadającego wiedzę i umiejętność jej poszerzana, kulturalnego, etycznego, z wyobraźnią, który umie radzić sobie w życiu przy pomocy rozumu.
Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych. Systematyczny kontakt dziecka z książką aktywizuje jego rozwój intelektualny i emocjonalny, budzi wrażliwość estetyczną, sprzyja rozwijaniu postaw twórczych oraz wyzwala ekspresję dziecięcą.Od października 2019r., w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, dzięki któremu nasza szkolna biblioteka pozyskała nowe pozycje książkowe, wspólnie z chętnymi Rodzicami uczniów naszego przedszkola rozpoczęliśmy przedsięwzięcie Czytanie na dywanie – najczęściej wybierane przez Rodziców są bajki/baśnie/opowiadania przyniesione z domu, albo z naszego kącika czytelniczego w sali przedszkolnej ( seria „Muminki”, „O rybaku i złotej rybce”, „Brzydkie Kaczątko”, wiersze: „Na straganie”, „Leń”, „Okulary”, „Paweł i Gaweł”, „Pan Maluśkiewicz i wieloryb”; opowiadania: “Kto przytuli Misia Tulisia” David Helling oraz Małgorzaty Musierowicz, i inne...)
Dzieci z wielkim zaciekawieniem wysłuchały czytanych utworów, a także oglądały kolorowe ilustracje. Czekamy z niecierpliwością na dalszych ochotników. Serdecznie dziękujemy aktywnym Rodzicom za poświęcony czas !!!
Jeden z październikowych ranków przedszkolaki z zerówki spędziły niezwykle pracowicie. Kontynuując tematykę tygodnia dotyczącą darów jesieni dzieci z grupy 6-latków wraz z panią Anią postanowiły upiec pyszne ciasto z dyni przyniesionej do kącika przyrodniczego.
Wszystkie dzieci ochoczo i z wielkim zaangażowaniem przygotowywały ciasto. W trakcie zajęć dzieci kształciły swoje praktyczne umiejętności kulinarne oraz przypomniały zasady prawidłowego odżywiania się, które są niezbędne w dorosłym życiu. Dzieci doskonaliły umiejętności bezpiecznego posługiwania się sprzętem AGD, który ułatwia pracę w kuchni. Ponadto w czasie zajęć przedszkolaki kształciły umiejętności współpracy w grupie, czerpały radość ze wspólnego przygotowywania posiłków oraz doskonaliły umiejętność samodzielnego przygotowywania prostych potraw.
Najwięcej radości sprawiło im ucieranie ogromnej dyni na tarce elektrycznej. Ciasto zostało upieczone w szkolnej kuchni, a dookoła rozchodził się aromatyczny zapach…Wspólne wypieki dostarczyły wielu niezapomnianych wrażeń, ale chyba największą przyjemność sprawiła wszystkim degustacja pysznego ciasta.
28.10. 2019 r. uczniowie klas V - VIII wysłuchali prelekcji Pani Jolanty Bulak z Parku Krajobrazowego "Mierzeja Wiślana" dotyczącej konkursu z wiedzy ekologicznej edycja IX "Przyroda Mierzei i Żuław Wiślanych" 🙂 bardzo dziękujemy za ciekawą prezentację 🙂
Nasi najmłodsi uczniowie wzięli w piątek udział w akcji „Szkoła pamięta” organizowanej przez MEN. Kampania ma przywrócić pamięć o ważnych postaciach i wydarzeniach. W ramach tego działania uczniowie klas I-III wraz z nauczycielami złożyli kwiaty i zapalili znicze pod Pomnikiem Walki i Męczeństwa w KL Stutthof.
W ramach akcji uczniowie naszej szkoły razem ze swoimi opiekunami zrobili dziś porządki na kilku zapomnianych grobach na cmentarzu w Stegnie. Zapalili także znicze na grobach byłych pracownikow naszej szkoly. Odwiedzili również miejsce pamieci przy promie w Mikoszewie. Dziękujemy uczniom za wielkie zaangażowanie.
Powered by aSc EduPage