• Relacja z obchodów Dnia Ziemi 🌏

• 22 kwietnia 2023 roku obchodzimy Dzień Ziemi. Ten wyjątkowy dzień ma na celu promowanie postaw proekologicznych i uświadomienie, jak wielki wpływ na kondycję naszej planety ma każdy z nas.

Społeczność Szkoły Podstawowej im. Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Jantarze z okazji Dnia Ziemi jak co roku wzięła udział w sprzątaniu swojej okolicy. Posprzątaliśmy leśne okolice ścieżki rowerowej oraz ul. Morskiej wraz z wejściem głównym na plażę w Jantarze.

Dziękujemy za tak duże zaangażowanie!

Wielkie brawa dla naszych uczniów!

W tym roku partnerami akcji byli: Nadleśnictwo Elbląg, Lasy Państwowe, Sołectwo Jantar, Stowarzyszenie Morski Jantar oraz BursztynoveLove Lodziarnia Kawiarnia i Frytka belgijska & lodziarnia przy rondzie, które ufundowały posiłek i ciepły napój dla wszystkich uczestników akcji, za co serdecznie dziękujemy

Składamy także podziękowania Kubie i Alexowi za przygotowanie pysznych frytek i nuggetsów

Dziękujemy również Panu Sławkowi Wawrzyńczakowi za udostępnienie melexa oraz Panu Przemek Godek za bezpieczne odwiezienie naszych uczniów do szkoły, a także Pani Monice Rzeszutek, Pani Katarzynie Szatkowskiej i Pani Justynie Hudomięt za pomoc w organizacji i przebiegu dzisiejszego wydarzenia.

Do zobaczenia za rok!

Dyrektor i grono pedagogiczne SP w Jantarze

• Sprzątanie świata

• We współpracy z Sołectwo Jantar, Nadleśnictwo Elbląg, Lasy Państwowe oraz Stowarzyszenie Morski Jantar zapraszamy do udziału w akcji sprzątania świata!

Dziękujemy sponsorom: Lodziarnia przy rondzie & Frytka belgijska oraz BursztynoveLove Lodziarnia Kawiarnia za zaproszenie na posiłek i ciepłe napoje.

Do zobaczenia, 14 kwietnia o 9:30 ruszamy spod szkoły w Jantarze!

Żuławy TV

• Wspólne śniadanie wielkanocne 🐣

• 05.04.2023 roku, na dzień przed wiosenną przerwą świąteczną, odbyło się w naszej szkole wspólne śniadanie wielkanocne, w którym wzięła udział cała społeczność szkolna. Wspaniałą ucztę poprzedził uroczysty apel poprowadzony przez P. Andrzeja Kozyrę i uczniów z klasy VIII, którzy przybliżyli nam historię Wielkanocy, a także wręczenie nagród uczestnikom konkursu „Na najpiękniejszą kartkę wielkanocną”. Pani Dyrektor wyróżniła także uczniów, którzy w ostatnim czasie reprezentowali szkołę w licznych konkursach. Po wspólnym posiłku uczniowie wzięli udział w kilku konkurencjach, dekorowali papierową pisankę, pokonywali tor przeszkód z jajkiem na łyżce, a także szukali czekoladowych króliczków ukrytych na terenie szkoły - w zabawie w podchody

• Ogólnopolski Konkurs Kaligraficzny im. Janusza Korzeniowskiego

• Z wielką przyjemnością informujemy, iż trzy prace kaligraficzne naszych uczennic: Natalii Stypuły i Aleksandry Wieczorek z klasy VI i Angeliki Jarosz z klasy VIII zostały zakwalifikowane do II etapu VI Ogólnopolskiego Konkursu Kaligraficznego im. Janusza Korzeniowskiego.

W konkursie wzięło udział 2356 uczestników z całej Polski. Do II etapu zakwalifikowało się 517 uczniów, a wśród nich trzy nasze uczennice.

Serdecznie gratulujemy i życzymy połamania stalówek w kolejnych etapach konkursu.

• "Legenda o warszawskim bazyliszku" w wykonaniu klasy IV

• Klasa IV w ramach lekcji języka polskiego przygotowała inscenizację „Legendy o warszawskim bazyliszku” w formie teatrzyku kukiełkowego. Uczniowie samodzielnie wykonali kukiełki i zaprezentowali ciekawą legendę kolegom i koleżankom z grup przedszkolnych

• Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej 🏆💂‍♀️

• Uczeń Dawid Ambroziak zajął III miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom" - etap powiatowy, który odbyły się w Żuławskim Parku Historycznym w Nowym Dworze Gdańskim.

W rywalizacji wzięło udział 31 osób: w klasach I-IV 12, w klasach V-VIII 12 osób oraz ze szkół ponadpodstawowych 7 osób. Naszą szkołę reprezentowali Jakub Piechnik (kl. I) i Dawid Ambroziak (kl. III), którzy przeszli z wysokimi notami gminny etap konkursu. Głównym celem turnieju jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek powstania pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą.

Pytania miały charakter ustny oraz pisemny.

Gratulujemy odwagi i wiedzy reprezentantom naszej szkoły

• Gminny etap Turnieju BRD 🚗🚴‍♀️🚳

• Dziś w Stegnie odbył się etap gminny Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Pierwsze miejsce, zajęła nasza drużyna starsza: F. Szwaczka, N. Stypuła, A. Wieczorek, natomiast młodsza drużyna zajęła drugie miejsce: A. Przekopowicz, A. Cieśluk, J. Wasiak.

Nasi uczniowie będą reprezentować gminę na szczeblu powiatowym 🏆Gratulujemy i życzymy powodzenia ❤

• Ćwiczenia Zalew 23

• Dzięki ćwiczeniom wojskowym Zalew 23 mogliśmy obejrzeć sprzęt wojskowy zaprezentowany przez Wojsko Polskie. Dzieci mogły porozmawiać z żołnierzami oraz zadać im pytania odnośnie ich pracy, sprzętu i ćwiczeń. Żołnierze pozwolili dzieciom potrzymać i zrobić sobie zdjęcie z karabinem snajperskim, karabinem szturmowym oraz ciężkim karabinem maszynowym. Mogliśmy również zobaczyć wojskowe wozy taktyczne, wozy medyczne, haubice i moździerze.

9 Olsztyński Batalion

• "Dzień otwarty" szkoły🏫

• Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny to w naszej szkole także „Dzień otwarty” będący okazją do lepszego poznania szkoły i integracji szkolnej społeczności. Mieliśmy przyjemność obejrzeć proekologiczny spektakl artystyczny przygotowany przez grupę Cyferek i Pszczółek, który z pewnością wzmocnił wśród publiczności postawy „strażników przyrody”. Święto szkoły urozmaicił występ grupy wokalnej „Muszelki”. Goście mogli zmierzyć się z quizem wiedzy o naszej szkole, a także wziąć udział w interaktywnych podchodach.

Bardzo dziękujemy Rodzicom za przygotowanie kawiarenki🍩🍰☕ , a także wszystkim przybyłym za mile spędzony czas😊