• Spotkanie Komendanta MOSG z przedstawicielami szkół

• W dniu 08 grudnia 2022 r. w Ośrodku Szkoleniowo-Konferencyjnym "Magnolia" w Sopocie odbyło się spotkanie dyrektorów szkół współpracujących z Morskim Oddziałem Straży Granicznej. Szkoła Podstawowa w Jantarze jest jedną z dwóch w kraju, których MOSG jest patronem. Podczas spotkania podsumowano współpracę za ubiegły rok oraz omówiono kierunki działań na przyszły. Pan Komendant Morskiego Oddziału Straży Granicznej kontradm. SG Andrzej Prokopski przedstawił szeroką ofertę współpracy. Wspólnie z dyrektorami opracowano bogaty harmonogram propozycji działań, mających na celu zacieśnienie współpracy pomiędzy szkołami, a Morskim Oddziałem Straży Granicznej.

dyr. Anna Jarosz

• Przedszkolna podróż z Mobilnym Planetarium

• Dzisiejsza wyprawa w kosmos była wyjątkowa. Dzieci obejrzały film "Magiczny Globus" , który zawierał dużo ciekawostek o wszechświecie. W magiczną podróż wyruszyliśmy z Mobilnym Planetarium.

• Kiermasz w przedszkolu

• DRODZY RODZICE!

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO NABYCIA DEKORACJI ŚWIĄTECZNYCH . CAŁY DOCHÓD ZE SPRZEDAŻY ZOSTANIE PRZEKAZANY NA RZECZ GRUP PRZEDSZKOLNYCH.

Z GÓRY DZIĘKUJEMY

• Mikołajki w klasach I - VIII

• W naszej szkole pojawili się dziś wyjątkowi goście - Święty Mikołaj i Mikołajki, którzy sprawili naszym uczniom  mnóstwo radości! Bardzo dziękujemy za odwiedziny i upominki.

• Mikołajki w grupach przedszkolnych🎅🎅🎄

• "Przyjedź do nas Mikołaju z workiem jak to niebo, przywieź radość i zabawki dla nas, dla każdego. Usiądź pod choinką, porozmawiaj z nami i tak jak się śniło obdziel podarkami". Dzisiaj nasze przedszkolaki odwiedził Święty Mikołaj z Mikołajkami.

• Logopedia z NPRCZ 2.0

• W trakcie terapii logopedycznej z przedszkolakami i uczniami - wykorzystujemy książki zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. To dobre urozmaicenie naszych zajęć.

Dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 - 2025.

• Szkoła do hymnu

• Z dumą prezentujemy dyplom otrzymany od Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka wraz ze słowami podziękowania za udział w akcji „Szkoła do hymnu”.

• Konkurs "Barwy jesieni w obiektywie"

• Miło jest nam poinformować, iż uczeń klasy II Eryk Rzeszutek zdobył pierwsze miejsce w konkursie organizowanym przez Wójta Gminy Sztutowo pn. „Barwy jesieni w obiektywie”.

Serdecznie gratulujemy!

• Mała książka - wielki człowiek

• Mała książka – wielki człowiek

W ramach rozwijania zainteresowań czytelniczych dzieci w przedszkolu, we współpracy

z Biblioteką Publiczną w Jantarze, w bieżącym roku szkolnym kontynuujemy realizację projektu „Mała książka – wielki człowiek”. Podczas spotkania z dziećmi Pani Ewa zaprosiła wszystkich do odwiedzania biblioteki w Jantarze i wypożyczania książek do wspólnego, rodzinnego czytania. Dzieci, które będą uczestniczyły w projekcie dostaną bezpłatną Wyprawkę Czytelniczą oraz Kartę Małego Czytelnika, na której będą przyklejać kolorowe naklejki. Podczas spotkania z Panią Ewą dzieci obejrzały teatrzyk Kamishibai. Tym razem

z zainteresowaniem wysłuchały bajek pt. ,,Brat i siostra", ,,Kotka Psotka'' oraz ,,O wilku

i siedmiu koźlątkach". Bardzo dziękujemy za wizytę i do zobaczenia niedługo.

• Dzień Pluszowego Misia

• W Dniu Pluszowego Misia 5 i 6- latki obejrzały teatrzyk KAMISHIBAI- " Misiowe wiadomości. Niedźwiedź brunatny". Teatrzyk został zakupiony w ramach środków z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

• Szkolne andrzejki

• 25 listopada w naszej szkole odbyły się szkole andrzejki, w których udział wzięli uczniowie klas I - VIII.

• Klasy I-III w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku

• W dniu 10 listopada uczniowie klas I-III wybrali się do Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, gdzie uczestniczyli w warsztatach kolażu i zwiedzali pracownie artystyczne. Dziękujemy za możliwość obcowania ze sztuką Pani Annie Waligórskiej.

• Dzień Życzliwości w klasach I - VIII

• 21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości. Rada Rodziców przygotowała dla wszystkich losy z pozytywną myślą i okazjonalne naklejki, a Spółdzielnia Uczniowska przywitała uczniów słodką niespodzianką. Tak rozpoczęty dzień dla każdego z pewnością był udany.

• Dzień Życzliwości w grupie 5-latków

• W Dniu Życzliwości w czasie zajęć w grupie 5-latków korzystano z książek zakupionych z funduszy Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Dzieci po wysłuchaniu ciekawych opowiadań wykonały kolorowe " Drzewko życzliwości".